site-logo
site-bg

Endüstriyel Tesisat


Endüstriyel Tesisat Nedir?

Endüstriyel tesislerde, Organize Sanayi Bölgelerinde ve Üretim yapan hemen her yerde enerji ihtiyacı doğalgaz ile karşılanabilmektedir. Yüksek oranda tüketim yapan toplu konutların ısınma ihtiyacının giderilmesinde, Endüstriyel tesislerde sıcak su, kızgın yağ, kızgın buhar, asfalt imalatı gibi ihtiyaçları karşılamak adına doğalgaz tesisatları inşa edilmektedir. Endüstriyel doğalgaz tesisatları Botaş şartnamesine uygun bir şekilde argon kaynaklı ve bu kaynaklar için NDT radyo grafik test alınarak yapılmaktadır. Doğalgaz, LPG ve LNG doğaya saldığımız atık gazların zararlarının en az olması, bakım maliyetlerinin düşük olması ve yanma verimlerinin yüksek olması açısından oldukça avantajlıdır.

withimage-photo

Toplu Konut Doğalgaz Tesisatı

Toplu konut ve alışveriş merkezi gibi toplam tüketimi yüksek olan yerlerde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla doğalgaz tesisatı proje ve imalatı alanlarında, inovasyon merkezinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözümler üretiyoruz.

withimage-photo

Proses İmalat Doğalgaz Tesisatı

Enerji üretimi, çimento, seramik, gıda, tekstil, tarım, metalürji ve imalat sektörlerinde doğalgaza olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Isıl işlem, kızgın buhar üretimi, kızgın yağ üretimi, döküm fırınları, kurutma ve pişirme amacıyla kurulumunu yaptığımız Endüstriyel Doğalgaz Tesisatları uzmanlık alanlarımızdandır.

withimage-photo

Asfalt Plentleri

Asfalt plentleri yakıt olarak genelde fuel-oil veya doğalgazla çalışmaktadır. Asfalt çalışmaları büyük oranda konutların olduğu yerde, dolayısıyla şebeke doğalgaz hatlarına, uzak olması nedeniyle doğalgaz sıvıya dönüştürülmüş olarak dökme gaz şeklinde tankerlerle taşınarak kullanılmaktadır. Sıvıya dönüştürülen doğalgazın (LNG) fuel-oil ‘e göre çok daha temiz ve az maliyetli olması onun kullanımının daha yaygın olmasına hatta fuel-oil ile çalışan sistemlerin de doğalgaza dönüşümüne olanak sağlamaktadır.

withimage-photo

LPG Dökmegaz

Doğalgaz şebeke hatlarına mesafesi fazla olan ve sıvıya dönüştürülen doğalgazın da (LNG) kurulumu için fazla düşük tüketimli olan yerler için LPG Dökmegaz sistemleri kurulmaktadır. Bu sistem kurulu olan yer altı veya yer üstü LPG tankına tankerlerle sıvı gaz doldurularak ve sonrasında bunu hatlarla kullanılacak olan mahallere kadar boru hatlarıyla çalışmaktadır. LPG’nin sağladığı avantajlardan biri de bir kere dolum yapıldıktan sonra uzun süreler kullanılabilir olmasıdır.

DestekHemen iletişime geçin
Destek

Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

06:06